Gökçeada’da Ne Yapılır?

Gökçeada’da Ne Yapılır?

Türkiye’nin en büyük adası olarak bilinen Gökçeada, Çanakkale’nin ilçelerinden biridir. Adanın merkezi olan Çınarlı mevkiinde bir havaalanı bulunmaktadır. Adanın diğer bölgeleri ise; Dereköy, Kaleköy, Tepeköy, Zeytinli, Uğurlu, Bademli, Yeni Bademli, Eşelek, Şahinkaya, Yenimahalle, Şirinköy bölgeleridir ve her birinde gezip görecek yerler bulabilirsiniz. Peki, Gökçeada’da ne yapılır? Nereye gidilir?

Zeytinli Gezisi

gokceada-gezilecek-yerler-5

Adanın merkezine yakın bölgelerden biri olan Zeytinli, aynı zamanda eski bir Rum köyüdür. Mimarisi bozulmamış taş sokakları ile Zeytinli’de, eski Rum evleri ile karşılaşabilirsiniz. Buraya geldiğinizde sakız muhallebisi yemeden ve lezzetli şarapların tadına bakmadan geri dönmeyin.

Kaleköy Gezisi

gokceada-gezilecek-yerler-4

Yunan adalarının manzarasını Gökçeada’nın en güzel noktalarından biri olan Kaleköy’den izleyebilirsiniz. Adanın havaalanı da buradadır. Eski bir rum köyü olan Kaleköy’de güzel bir gezi sizi bekliyor.

Divepark

gokceada-gezilecek-yerler-3

2011 yılından bu yana adada hizmet veren Divepark, dalış ve doğa sporlarına ev sahipliği yapıyor. Mekanın masalarında otururken denizin ve güneşin tadını çıkarırken dilerseniz de kumsalda güneşlenebilir ya da denize girebilirsiniz. Burası özellikle yaz aylarında Gökçeada’ya gelen ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor.

Gökçeada Gizli Liman

gokceada-gezilecek-yerler-2

Adaya yaz aylarında gelmeyi planlıyorsanız birçok tatilcinin uğrak noktası olan Gizli Liman’a gelebilirsiniz. Gökçeada’da denize girilecek yerler arasında ayrıca Marmaros plajı, Aydıncık Plajı, Laz Koyu, Yuvalı Koyu, Yıldızkoy gibi noktalar da yer alıyor.

Gökçeada Wind Surf Club

gokceada-gezilecek-yerler-

Adanın Kaleköy mevkiinde bulunan Wind Surf Club, 35 kişilik kapasitesi ile hizmet veriyor. Gökçeada’da konaklama için tercih edebileceğiniz yerlerden biri. Eğlence ve tatilin keyfi burada çıkıyor.

Gökçeada’ya Nasıl Gidilir?

Adaya deniz yoluyla, arabayla ve otobüsle ulaşabilirsiniz.

Kubra

Bir cevap yazın