Fethiye Gezisi Yapmanız İçin 7 Neden

Fethiye Gezisi Yapmanız İçin 7 Neden

Muğla’nın en turistik ilçelerinden biri olan Fethiye, hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile görenlerin aklını başından alıyor. Özellikle yaz aylarında hem yerli tatilciler hem de turistlerden büyük ilgi gören Fethiye’de gezip görebileceğiniz birçok farklı yer, deneyimleyebileceğiniz farklı aktiviteler var. İşte Fethiye gezisi yapmanız için 7 neden…

1)Ölüdeniz

fethiye-de-ne-yapilir-8

2006 yılında dünyanın birçok farklı yerinden plajının da alındığı bir ankette dünyanın en güzel plajı seçilmiştir. Adı ile bağdaş olarak oldukça durgun bir denize sahip olan bölgede; Kelebekler Vadisi’ni ve Gemiler adasını da mutlaka görmelisiniz.

2) Saklıkent Kanyonu

fethiye-de-ne-yapilir-6

Fethiye’de gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda yer alan kanyon, hem doğal güzelliği hem de ihtişamı ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Burada muhteşem bir manzara sizleri bekliyor.

3) Paspatur

fethiye-de-ne-yapilir-5

Muğla’nın Fethiye ilçesinin en eski yerleşim yeridir. Hem çarşısı, hem barları, hem de kendine has doğal görüntüsü ile Fethiye gezisi yapmanız için iyi bir neden.

4) Kayaköy

fethiye-de-ne-yapilir-4

İlçede gezebileceğiniz bir muhteşem yer daha. Tarihi bir Rum yerleşim bölgesi olan Kayaköy, taş evlerden oluşan mimarisi ve hayranlık bırakan görüntüsü ile Fethiye’de görülmesi gereken yerlerden.

5) Kalamar

fethiye-de-ne-yapilir-3

Muğla, deniz mahsullerinin bol olduğu ve sıkça tüketildiği bir şehir. Şehrin en turistik ilçelerinden biri olan Fethiye’de de deniz mahsullerini bol bol bulabilirsiniz. Kızarmış kalamar ise buranın en meşhur lezzetlerinden biri.

6) Kordon

fethiye-de-ne-yapilir-

Günlük tekne turları, restoranlar, cafelerin bulunduğu Fethiye Kordon’da yapacağınız açık havada yürüyüş ile ruhunuzu besleyin.

7) Gözleme

fethiye-de-ne-yenir

Fethiye’ye yolunuz düşerse kordonda bulunan yörük çadırındaki o muhteşem gözlemelerin tadına bakmadan geri dönmeyin. Bizim favorimiz; otlu ve peynirli…

Kubra

Bir cevap yazın