Ets İstanbul Turları

Ets İstanbul Turları

Şehir dışından İstanbul’a gelmek isteyen ve şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini bir tur kapsamında gezmek ve bilgi sahibi olmak isteyeler için düzenlenen Ets İstanbul turları arasında çok farklı seçenekler bulmak mümkün. Bunlar arasında; şehrin yeraltı kentlerine yapılan turlar, Bizans eserlerine yapılan geziler, Edirnekapı’dan Ayvansaray’a yolculuk, Sultanahmet’in Bizans devri arkeolojisi gezisi gibi tur seçeneklerini bu yazımızda bir araya getirdik.

İstanbul’un Surları Gezisi

ets-istanbul-turlari-4

Arkeoloji Uzmanı Doç. Dr. Ferudun Özgümüş eşliğinde yapılan İstanbul’un sur ve kapılarına yapılan tur, Ets Tur tarafından indirimli olarak 129 TL’ye satışa sunuluyor. Suriçi’nde önemli bulguların bulunmasına katkıları bulunan Özgümüş eşliğinde yapılan bu tur, sabah saatlerinde Kadıköy Evlendirme dairesinden kalkan araçlarla başlıyor ve çevre gezileri ile keyifli bir hal alıyor.

İstanbul’un Han ve Çarşılarına Tur

ets-istanbul-turlari-3

Sezai Gülşen eşliğinde yapılan bu tur, İstanbullulardan da ilgi görüyor. Şehir dışından geldiyseniz ve şehrin kültürünü tanımak istiyorsanız, Ets Tur’un düzenlediği bu tura 99 TL’ye katılabilirsiniz.

Dolmabahçe Sarayı Müzesi ve Harem Gezisi

ets-istanbul-turlari-2

Sanat Tarihçisi Deniz Esemenli eşliğinde yapılan bu tur, turistlerden de ilgi görüyor. İstanbul’un en önemli tarihi yapılarından biri olan Dolmabahçe sarayı ile birlikte Harem gezisi yapılan bu tura 99 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Sultanahmet’in Bizans Devri Arkeolojisi Gezisi

ets-istanbul-turlari-

Arkeoloji ile ilgileniyorsanız, bu İstanbul turu tam size göre. Bizans Sanatı ve Arkeoloji Uzmanı Feridun Özgümüş eşliğinde yapılan bu turun ücreti 129 TL.

Kubra

Bir cevap yazın