Eşsiz Kadılar Türbesi

Eşsiz Kadılar Türbesi

İyi hafta sonları arkadaşlar bugün sizlere görsel ve tarihi açıdan oldukça zengin olan Amasya ilimizde olan Kadılar Türbesi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Türbenin kesin olarak kim tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Ulaşım bakımından Kadılar Türbesi şehir merkezinde olup ulaşım oldukça kolaydır. Her yıl ziyaretçi akımına uğrayan Türbe turizm açısından oldukça öneme sahiptir. Kalacak yerleri olmayanlar için Kadılar Türbesinin yakınında oldukça çok otel bulunmaktadır. Yada merkezde otellerde kalıp Amasyanın eşsiz tadını çıkarabilirsiniz.

Vaktiniz kısaysa kısa yolculuklar yapmayı planlıyorsanız gezinize şehirdeki türbeleri dahil edebileceğiniz gibi; ünlü Kral Kaya Mezarları’nı, Aynalı Mağara’yı ve doğanın en güzel hallerinden biri olan Yedi Kuğular Kuş Cenneti’ni görmenizi isterim. Gerçekten eşsiz ve anlatılmaz yerlere sahiptir. Daha önce birçok kez gittiğim Amasya ili her gittiğimde bana ayrı bir heyecan veriyor. Sizinde bu eşsiz duygulara sahip olmanızı isterim.

Kadılar Türbesini ziyaret ettiğinizde karşısında bulunan Halifet Gazi Kümbetinide mutlaka görmenizi can-ı gönülden isterim.

Tekrar yeni bir makalede görüşmek dileği ile dostlarım. İyi ki varsınız.

Sibel

4 thoughts on “Eşsiz Kadılar Türbesi

Comments are closed.