Eşsiz Fakıllı Mağarası

Eşsiz Fakıllı Mağarası

Merhaba SecreTurkey sevenler. Bugün bayramın 2. günü ama biz sizinle vakit geçirmeyi hiç bir şeye değişmiyoruz. Bugün baya bir yorucu gün olacak. Bugün bizim köyün bayramı dostlarım. Hepinizi beklerim. Uzun lafın kısası bugün sizlere adında söz ettirmiş bir mağaramızı tanıtacağım. Bu güzel mağara Düzce’nin Akçakoca ilçesinin şirin Fakıllı köyünde bulunan Fakıllı Mağarasıdır.

Fakıllı mağarası ilçeye yaklaşık olarak 8 kilometre uzaklıktadır. Yolunuz düşerse mutlaka görmenizi isterim. 1 defa gitme şansını yakaladım gerçekten çok hoş bir mağara. Şükürler olsun ki böyle güzel bir memlekette yaşıyoruz. Mağarada beni en çok şaşırtan şey günümüze kadar doğal özelliklerini yetirmemiş olmasıdır. Mağarada sarkıt ve dikitler görülmeye değerdir. Mağara 2008 yılında turizm’e kazandırılmıştır. Bana göre Karadeniz’in turizme açılan ilk ve tek mağarasıdır. Fakıllı Mağarasının güzel bir özelliği daha vardır. Astım ve nefes darlığına iyi gelmektedir. Mağara kışın sıcak, yazın ise serin olma özelliğine sahiptir.

Düzce’ye yolunuz düşerse mutlaka görmenizi istediğim bir yerdir. Yeni bir makalede görüşmek üzere arkadaşlar. İyi ve güzel günler sizinle olsun.

Sibel

Bir cevap yazın