Eskişehir’de Ne Yapılır?

Eskişehir’de Ne Yapılır?

1 milyona yakın nüfusu ile Eskişehir, son yıllarda “üniversite şehri” olarak da biliniyor. Doğal güzelliği, turistik yerleri ve kendine has kültürü ile ziyaretçilerine güzel bir seyahat deneyimi yaşatan şehirde gezip keşfedilecek çok fazla yer var. Eskişehir’de keyifli bir gezi için ortalama 3-4 gün yeterli gibi görünüyor. Yunus Emre’nin de yaşadığı Eskişehir’de ne yapılır? diye merak ediyorsanız, listemize göz atabilirsiniz.

Porsuk’ta Gondol Keyfi

eskisehir-de-ne-yapilir-4

Eskişehir’e geldiyseniz, Porsuk Çayı’nda bir gondol sefası yapmadan geri dönmeyin. Hafta içi öğlen 1 ile 7 saatleri arasında ve haftasonları da öğlen bir ile 8 arasında burada bot ve gondol turlarına katılabilirsiniz. Gondol keyfi yapmak için kişi başı 15 TL ve bot turlarına katılmak için kişi başı 3 TL vermeniz yeterli.

Haller Gençlik Merkezi

eskisehir-de-ne-yapilir-3

Üniversite öğrencisinin nüfusunun her geçen gün arttığı Eskişehir’de, gençlere hitap eden yerlerin sayısı da artıyor; onlardan biri de Haller Gençlik Merkezi. Burada dilerseniz yemek yiyebilir, dilerseniz hediyelik eşya alabilir ya da düzenlenen eğlence ve fasıllara katılabilirsiniz.

Tramvay Gezisi

eskisehir-de-ne-yapilir-2

Eskişehir’in güzelliklerini görmek için altınızda araba olması gerekmiyor. Ulaşım için kullanılan tramvayı kullanarak, sadece 2 TL ile şehirde kısa bir tur yapabilirsiniz.

Balaban Kebabı

eskisehir-de-ne-yapilir-

Eskişehir ile özdeşleşmiş lezzetlerden biri olan Balaban Kebabı’nı, şehrin meşhur kebapçısı Abdüsellam Kebapçısı’nda 15 TL gibi bir tutara yiyebilirsiniz.

Odunpazarı 

eskisehir-odun-pazari-

Şehrin ilk yerleşim bölgelerinden biri olan Odunpazarı, aynı zamanda şehrin en turistik bölgelerinden. Tarihi bir yerde, çiçekler ve tarihi yapılar içinde dar sokaklardan geçerken Eskişehir geziniz çok keyifli olacak.

Eskişehir’de buralara da gidebilirsiniz;

Şelale Park 

eskisehir-de-ne-yapilir-5

Papağan Çibörek 

eskisehir-de-ne-yapilir-6

Eskişehir Düş Bahçesi 

eskisehir-de-ne-yapilir-7

Eskişehir Kitapçısı

eskisehir-de-ne-yapilir-8

Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykel Müzesi

eskisehir-de-ne-yapilir-9

Kubra

Bir cevap yazın