En İyi 10 Butik Otel Türkiye

En İyi 10 Butik Otel Türkiye

Büyük otellerdeki lüks olanakların yanı sıra; kendine özel tarzları ve daha şirin konseptleri ile butik oteller de son yıllarda büyük ilgi görüyor. İlk olarak Amerika’nın sahil bölgelerinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan bu oteller, Türkiye’de de tatilcilerin uğrak destinasyonlarından. Genellikle denize sıfır noktalarda konumlandırılan ya da kendi özel havuzunda misafirlerini ağrılayan butik otellerde, beş yıldızlı otellerdeki gibi animasyon, fitness salonu gibi ekstra olanaklar bulunmasa da, keyifli ve romantik bir tatil programı yapmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Peki, Türkiye’deki en iyi butik oteller hangileri?

Museum Hotel 

en-iyi-butik-oteller-turkiye-

Nevşehir’e yolunuz düşerse buraya mutlaka uğrayın. Harika atmosferi ve doğa ile iç içe görüntüsü ile bölgenin ilk butik oteli olma özelliğini taşıyor. Burada kendinizi tarihin içinde kaybolmuş gibi hissedecek, bir yandan da konfor ve lüks tatile dair aradığınızı bulacaksınız. Gerçek bir müze deneyimi ile bu ödüllü otelin keyfini çıkarın.

Oyster Residance

en-iyi-butik-oteller-turkiye-2

Butik otel konseptini taş evde verdiği hizmet ile sağlayan otel, ziyaretçilerinden tam not alıyor. Fethiye Ölüdeniz’de bulunan Oyster Residance’da eşsiz ve harika bir tatil sizi bekliyor.

Perdue Hotel 

en-iyi-butik-oteller-turkiye-3

Ölüdeniz’de bir başka butik otel daha. Sevgilinizle birlikte gözlerden uzak, romantik bir tatil yapmak istiyorsanız, burası tam size göre.

Alaçatı Kapari Hotel 

en-iyi-butik-oteller-turkiye-4

Alaçatı’nın en güzel noktalarından birinde bulunan otel, muhteşem Ege Denizi manzarası, Türk ve Yunan mutfağından harika lezzetleri ve kendine has mimarisi ile tekrar gelmek isteyeceğiniz bir yer.

Cumbalı Konak

en-iyi-butik-oteller-turkiye-5

Abant Köşk Otel 

en-iyi-butik-oteller-turkiye-6

Karia Bel Otel Regie Ottoman Hotel 

en-iyi-butik-oteller-turkiye-7

Taşkonaklar Cave Hotel

en-iyi-butik-oteller-turkiye-8

Villa Aşina

en-iyi-butik-oteller-turkiye-9

Lilamor Hotel 

en-iyi-butik-oteller-turkiye-10

Kubra

Bir cevap yazın