Eminönü Balık Ekmek

Eminönü Balık Ekmek

İstanbul’un en tarihi semtlerinden biri olan Eminönü’nde denize karşı balık ekmek keyfi yapmaya ne dersiniz? Balık ekmek için şehrin en müsait, en güzel yerlerinden biri olan Eminönü’nde özellikle tekneler büyük ilgi görüyor. Şehir dışından ve yurtdışından gelen misafirlerden de büyük ilgi gören bu balık ekmekçiler, salaş bir ortamda dünyanın en güzel lezzetlerinden birini deneyimlemenize olanak sunuyor.

Eminönü Balıkçıları Nerede? 

eminonu-balik-ekmek-4

Vapur’la Kadıköy ya da Üsküdar’dan Eminönü’ne geçtiyseniz, biraz yürüdüğünüzde burnunuza balık kokuları da gelmeye başlayacak. Tramvay durağının az ilerisinde bulabileceğiniz bu balık ekmek tekneleri genelde biraz kalabalık oluyor. Yer bulmak istiyorsanız haftaiçi gidebilirsiniz. Oturmak istemiyorum diyorsanız ayakta da yiyebilirsiniz. Burada satılan balık ekmek fiyatları ise 8-10 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Eminönü Balık Ekmek Tekneleri 

eminonu-balik-ekmek-3

Teknede oturmak ve sallanmak size göre değilse, balık ekmek teknelerinin önündeki masalarda da oturabilirsiniz. Ayrıca hemen oradaki turşu arabalarından da turşu ya da turşu suyu alabilir, balık ekmek keyfinizi ikiye katlayın.

Eminönü Balıkçıları Saat Kaça Kadar Açık?

eminonu-balik-ekmek-

Bu tekneler genellikle sabah 9- akşam 11 arasında hizmet veriyor. Haftasonları ve bayram gibi özel günlerde, yoğunluk ve talebe göre bu süre 12’ye kadar uzayabiliyor. Turistlerden de büyük ilgi gören bu teknelerde, bir İstanbul klasiği haline gelen balık ekmek keyfini yaşayabilirsiniz.

Not: Balıklar kılçıklı olduğu için ekmek arası yerken de dikkatli olmanızı öneriyoruz. Özellikle yoğunluk olan günlerde balık ayıklama konusunda çok da özenli davranmayabiliyorlar.

Kubra

Bir cevap yazın