Elazığ Turizm’de Yükseliyor

Elazığ Turizm’de Yükseliyor

Turizm’e hayat veren Hazar Gölünde her yıl büyük çapta su sporları gösterileri yapılmaktadır. İlçe’nin turizmine büyük katkısı bulunan Hazar Gölü ne tepeden selam verir gibi mağrur bir şekilde duran ve 1850 m rakımda her tür güzelliğe hakim bir şekilde duran ve 1997 yılından beri yöre insanına hizmet veren HAZAR BABA kayak merkezinin yararlarını da unutmamak gerekir. Gerçekten kurulduğundan bu yana ilçede turizm yönünde gözle görülür büyük bir canlılık meydana gelmiştir.

Elazığ‘ın Sivrice ilçesinde Hazar Gölü manzarasıyla konuklarına eşsiz güzellikler sunan Hazarbaba Kayak Merkezi’ne bölge insanı ilgi gösteriyor.

İlçeye 5 kilometre mesafedeki kayak merkezi, Doğu Anadolu Bölgesi’nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olarak dikkati çekiyor. Hazar Gölü manzarasıyla konuklarına eşsiz güzellikler sunan merkez, bin 300 metrelik doğal pistiyle profesyonel kayakçılarca da tercih ediliyor. Telesiyej ve kar motoru bulunan, snowboard yapılabilen merkezde kayak öğrenmek isteyenlere ders veriliyor, kayak malzemesi kiralama imkanı da sunuluyor.İl Özel İdaresi’nce ihaleyle 10 yıllığına özel bir şirkete kiralanan merkeze, bölge insanı ilgi gösteriyor. Turistlerce de tercih edilen merkeze gelenlerin barınma sorunu ise 5 kilometre mesafedeki Sivrice Öğretmenevi ve Hazar Gölü kıyısındaki tesisler sayesinde geçici de olsa çözülmüş durumda.

Sibel

Bir cevap yazın