Doğa Harikası ve Kristal Teras

Doğa Harikası ve Kristal Teras

Bu hafta yolumuz Karabük ilinin şirin ilçesi Safranbolu’ya yolumuz düştü. Bartın’a sadece 94 Km uzaklıkta. Daha öncede görmüş olduğum Safranbolu gerçekten her gidişimde beni büyülemeye devam ediyor. Özelikle o şahane evleri ile insan zaman yolculuğuna çıkıyor.Bu haftaki gezimizde en çok gitmek istediğim Kristal Teras’a gitme imkânım oldu, Gerçekten ilerisi için Safranbolu’ya çok güzel katkılar bulunacağından adım gibi eminim. Sizlere bu güzel Seyir terası hakkında kısaca bilgiler vereyim.

641

Safranbolu’ya yaklaşık 10 km filan uzaklıkta,  Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras (Cam seyir terası), 75 ton ağırlığı taşıyabiliyor. Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşuyor. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan eşsiz Kristal Teras. Bizlere güzel bir Tokatlı Kanyonu manzarası sunmaktadır. Girişler sadece kişi başı 3 TL’dir, jetonlarınızı Terasın kasasından temin edebilirsiniz.

238

 

Sizlere tavsiyem bu eşsiz yerde manzaraya karşı sevdiklerinizle sıcak çayları yudumlamak, gerçekten paha biçilemez. Sağlıcakla kalın dostlarım..

795

Sibel

Bir cevap yazın