Doğa Harikası Aktaş Şelalesi

Merhaba arkadaşlar. Yeni bir haftaya başladık. Yeni bir makale ile tekrar birlikteyiz. Bugün sizlere Türkiye’mizin güzel şelalelerinden bir tanesine anlatmaya çalışacağım. Bu güzel şelalenin adı Aktaş Şelalesi’dir. Daha öncede anlattığım gibi Düzce ilimizin Akçakoca ilçesinin Aktaş köyünün yakınlarında bulunmaktadır. Köyü bulmakta azcık zorlanabiliriniz ama güzel insanlarla dolu bir yer olduğu için sizi kolaylıkla tarif edebilirler. Şelaleye giderken kestane sevenler için yolda birçok kestane ağacı bulabilirsiniz.

Köy Akçakoca ilçesine yaklaşık olarak 11 kilometredir. Şelale ise köyün 3 kilometre uzaklığındadır. Yürürken bu güzel doğadan içinizi temiz oksijenle doldurup. Bir kez daha ALLAH’A şükür etmenizi isterim. Şelaleden bahsetmek isterim biraz. 50metre yükseklikten düşen suyun sesi ve güzel yeşilliklerle dolu olan şelalede Trekking ve diğer doğa sporları yapmak için oldukça olanaklıdır. Şelale Akçakoca ilçesinin oldukça önemli yürüyüş parkurlarından birisidir. Hafif zorlukta olan parkurun içinde bazı bölgelerinden su içinden geçmeniz gerekmektedir.

Görülmesi gereken yerlerinize yaşa bilir bu doğal yerin keyfini sürmenizi isterim. Yeni bir makalede görüşmek üzere kendine iyi bakın…

Sibel

Bir cevap yazın