Dizilerle Meşhur olan Yerler

Dizilerle Meşhur olan Yerler

İzleyicinin her detayını yakından takip ettiği dizilerin bir ya da birkaç bölümünde görülen ve herhangi bir detayı ile izleyicide merak uyandıran, “acaba nerede?” sorusu sorduran yerleri bir araya getirdik. Malum bu mekanların adı görünmüyor. Durum böyle olunca biz de dizide görüp beğendiğimiz yerleri internetten araştırıyoruz.  İşte dizilerin meşhur ettiği kafeler, çay bahçeleri, çorbacılar ve aklınıza gelebilecek meşhur mekanlar…

Medcezir Hungry Ghost

dizilerle-meshur-olan-yerler-5

Dizide Faruk ve Sedef’in işlettiği restoran, dizideki gençlerin ve site sakinlerinin buluşma noktalarından biriydi. Harika manzarası ve muhteşem yemekleri ile Hungry Ghost’a gitmek isterseniz Tuzla’ya gidebilirsiniz.

Ezel Pierre Loti 

dizilerle-meshur-olan-yerler-4

Ezel ile Ramiz Dayı’nın  bir şeyler planlamak için buluştukları Pierre Loti zaten herkes tarafından bilinen bir yerdi. Dizi ile birlikte daha da popülerleşti.

Aşk-ı Memnu Gazebo

dizilerle-meshur-olan-yerler-3

Aşk-ı Memnu dizisi ile aslında birçok mekan meşhur oldu desek yanılmış olmayı. Meşhur mantıcı, taş ev derken bir de ikinci sezon dizidekilerin sıkça gittiği Gazebo da popüler bir mekan haline geldi. Muhteşem manzarası ile burada sıcak havaların tadını çıkarın.

Kuzey Güney- Selimiye Park Restaurant

dizilerle-meshur-olan-yerler-2

Kuzey ve Ali’nin meşhur meyhanesi burası. Selimiye’de bulunan meyhane, hem dekorasyonu, hem de leziz mezeleri ile favorilerimiz arasında yerini alıyor.

Adını Feriha Koydum A’Jia Hotel 

dizilerle-meshur-olan-yerler-

Şu Feriha’nın çalıştığı otel. Aslında Cansu’nun babasınındı. Bu mekanda başka diziler de çekildi. Özellikle Kuzey Güney’de hem ilk bölümde, hem de Güney’in eşi Banu’nun doğum gününün kutlandığı yer oldu.

Kubra

Bir cevap yazın