Çengelköy İskele Çınaraltı

Çengelköy İskele Çınaraltı

Çengelköy’ün en kalabalık mekanlarından birisi olan İskele Çınaraltı, her yaştan insanın uğrak noktalarından. Deniz ve boğaz manzarası eşliğinde, keyifli bir mekanda oturmak isterseniz, Çınaraltı’nı mutlaka ziyaret edin. 24 saat açık olan mekanın menüsü de oldukça geniş. Açık ve kapalı olmak üzere iki farklı bölüme ayrılan mekanda, ilgili ve güleryüzlü çalışanlar hizmet veriyor. Fiyatlar da oldukça ekonomik.

İskele Çınaraltı Menü

cengelkoy-de-ne-yapilir

Balık çeşitleri, midye, hamburger çeşitleri, patates kızartması, börek çeşitleri, tostlar ve sandviçler gibi bir kafede aradığınız hemen her yiyeceği bulabileceğiniz İskele Çınaraltı’nda, lezzetli kahve çeşitleri de bulunuyor. Hemen her Çengelköy’e gidişimde uğradığım Çınaraltı, keyifli pazar kahvaltılarının da adresi oluyor. Mekanın menüsündeki kahvaltı tabağının yanı sıra, biraz ilerideki Çengelköy Börekçisi’nden aldığınız börekleri de burada yiyebilirsiniz. Ancak en azından yanında çay içmeniz gerekiyor. Mekana dışarıdan yiyecek girişine izin var, ancak dışarıdan içecek getirmeye izin vermiyorlar. Ayrıca alkollü içeceklere de izin verilmiyor.

İskele Çınaraltı Cafe

cengelkoy-de-nereye-gidilir

Çengelköy’de bulunan birçok nargilecinin yanı sıra, İskele Çınaraltı’nın nargilesi de oldukça kaliteli. Klasik nargile çeşitlerinin yanı sıra, burada Cappucino, Muzlu ya da kahveli nargile çeşitlerini bulabilirsiniz. Arkadaşlarınızla sohbet etmek, ailenizle keyifli bir Pazar sabahı geçirmek ya da sevgilinizle boğaz manzaralı, uygun fiyatlı bir yemek yemek isterseniz, İskele Çınaraltı sizin için doğru adres. Genellikle gençlerin yoğunlukta olduğu İskele Çınaraltı, wi-fi hizmeti de sunuyor. Mekanın hemen giriş kapısında yer alan Lokma tatlısını da mutlaka denemelisiniz.

Nasıl Gidilir?  

iskele-cinaralti-nerede-

Köprünün hemen ayağında yer alan İskele Çınaraltı,

köprü çıkışında Beylerbeyi yolundan dümdüz devam

ettiğinizde, Çengelköy’ün hemen girişinde yer alıyor.

Kubra

Bir cevap yazın