Bursa’da İskender Nerede Yenir?

Bursa’da İskender Nerede Yenir?

Bursa’nın meşhur lezzeti İskender’i yerinde yemek isteyenler için bu yazımızda şehirde İskender kebabı yiyebileceğiniz en iyi yerleri bir araya getirdik. Kendine has kokusu, mis gibi tereyağı, salçalı sosu, altında yumuşacık pidesi, lokum gibi yoğurdu, domatesi, biberi ile Türk insanı için vazgeçilmez bir lezzet olan iskenderi Bursa’da birçok farklı yerde yiyebilirsiniz. Aralarında bazıları ise ziyaretçilerinden tam not alıyor.

Kebapçı İskender

bursa-da-iskender-nerede-yenir-

Bursa Osmangazi’de bulunan kebapçı, şehrin en lezzetli İskenderini yiyebileceğiniz yerlerden biri. Üzerinde özel sos ve tereyağı dökülerek servis edilen İskender’i yerinde yemek isteyenler için mutlaka uğranması gereken yerlerden. Kalitesi oldukça yüksek. Ama gitmeden önce uyaralım, burada fiyatlar bir hayli tuzlu. 2 kişi gittiğinizde bir porsiyon iskender ve içecek için 100 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Uludağ Kebap

bursa-da-iskender-nerede-yenir-

Köklü bir tarihe sahip olan kebapçı, 1964 yılından bu yana İskender severleri yerinde ağırlıyor. Ufak bir dükkan olmasına rağmen oldukça rağbet gören kebapçı, her daim kalabalık ve yoğun.

Melike Döner 

bursa-da-iskender-nerede-yenir-3

Bursa Kurtuluş caddesi’nde bulunan Mudanya yoluna doğru giderken uğrayabileceğiniz Melike Döner Yıldırım Bursa, tereyağlı iskenderi ile lezzetli tatlar sunuyor. O da en az diğerleri kadar başarılı. Burası ayrıca daha önce en uzun döneri yaparak Guiness Rekorlar Kitabı’na da girmişti.

Yüce Hünkar Kebap 

bursa-da-iskender-nerede-yenir-4

Hem iskenderi hem de manzarası enfes olan Yüce Hünkar kebap, lezzetli Bursa İskenderi’nin tadına bakmak isteyenler için hizmet veriyor. Fiyatları da diğerlerine göre daha makul.

 

Kubra

Bir cevap yazın