Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum Gezilecek Yerler

Her ne kadar şu sıralar turizm sektöründe bir düşüş yaşansa da, tam bir turizm cenneti olan Türkiye, her köşesinde eşsiz güzellikteki denizleri, kültürel ve tarihi değerleri ile yılın her mevsimi turist ağırlayan bir ülke. “Turizm”, “yaz tatili” kavramlarını duyunca yurtiçinde ilk aklımıza gelen ise Bodrum oluyor. Ünlü isimlerin ve zengin turistlerin gözdesi Bodrum, tatil yapabileceğiniz gibi gezip görebileceğiniz birçok yere de sahip. İşte onlardan bazıları… 

Bodrum Kalesi

bodrum-gezilecek-yerler-9

Mükemmel manzarası ile Bodrum’da görülmesi gereken yerler arasında. Bölgenin simgesi haline gelmiş olan bu kale, iki liman arasında kayalık bir alan üzerine kurulmuştur. Günümüzde Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan kale, yılın her mevsimi yerli ve yabancı ziyaretçileri ağırlıyor.

Yalıkavak Marina

bodrum-gezilecek-yerler-8

Bodrum’un en pahalı, en elegan ve en çok rağbet gören yerlerinden. Tekneniz ya da yatınız yoksa bile buradaki o lüks ve pahalı yatları görmeye gelebilirsiniz. Ayrıca burada bulunan mağazalarda alışveriş yapmak da oldukça keyifli. Yalıkavak Marina, Bodrum’un en özel mekanlarını bulunduruyor.

Zeki Müren Sanat Müzesi 

bodrum-gezilecek-yerler8

Sanata ve sanatçıya verdiği gösteren Bodrum’da “sanat güneşimiz” Zeki Müren adına bir sanat müzesi bulunuyor. Her şeyin oldukça düzenli ve ince eleyip sık dokunduğu bu müzenin kapısında sizi karşılayan Müren’in heykeli ile resim çektirmeyi unutmayın.

Bodrum Antik Tiyatrosu

bodrum-gezilecek-yerler-7

Klasik çağdan günümüze kadar ulaşmayı başarabilen amfi tiyatrosu, 13.000 kişilik kapasitesi ile Bodrum’da birçok eğlence, konser ve festivale ev sahipliği yapıyor. Bodrum merkeze oldukça yakın bir konumda bulunan Bodrum Antik Tiyatrosu da Bodrum’da gezilecek yerler arasında.

Bardakçı Koyu

bodrum-gezilecek-yerler-6

Tavşan Adası

bodrum-gezilecek-yerler-5

Barlar Sokağı

bodrum-gezilecek-yerler-4

Bodrum Bazaar

bodrum-gezilecek-yerler-3

Myndos Kapısı 

bodrum-gezilecek-yerler-2

Dibekli Han

 bodrum-gezilecek-yerler-

Kubra

One thought on “Bodrum Gezilecek Yerler

Bir cevap yazın