Âşık Veysel Rekreasyon Alanı

Âşık Veysel Rekreasyon Alanı

Büyük bir spor kompleksi olan bu alan Bornova’yı ziyarete gelenlerin, yerli halkın ve özellikle öğrencilerin yoğun olarak gittikleri yerdir. Bu alan spor müsabakaları izlemek tiyatro vb. kültürel etkinlikleri takip etmek adına güzel bir yerdir.

 

Bornova sınırlarında 231 dönüm arazide yer alan Âşık Veysel Rekreasyon alanında 12 bin m2 alanlı olimpik buz pateni ve buz hokeyi salonu tribünleri bulunmaktadır. Ayrıca bu alanda 5.000 kişilik amfi tiyatro yer almaktadır.

Alan, yürüyüş yolları, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortları, mini futbol sahaları, 2 kafeterya ve dinlenme alanları gibi çeşitli alternatiflere ev sahipliği yapmaktadır. Geniş bir otoparka sahip olan alanda yaklaşık 641 araç park halinde bulunabilir.

Binada yer alan 61 metrelik betonarme duvar üzerine işlenmiş polikarbonat levhalardan ses ve gürültü önleme amaçlı perde mevcuttur. Bu yapılan perde binanın arka cephesinde yer almaktadır.

Eğer buz pateni yapma isteğiniz var ise 12.000m2’lik alana sahip olan buz pateni ve buz hokeyi salonu İzmir’de gidebileceğiniz en güzel yerler arasındadır.

 

Sibel E