Antep’te Baklava Nerede Yenir?

Antep’te Baklava Nerede Yenir?

Baklavanın hasını tatmak, gerçek baklava lezzetine doymak, kaliteli baklava yemek isteyenleri Gaziantep’e gönderiyoruz. Kültürel ya da turistik amaçlı bir Antep gezisi yapmayı planlıyorsanız, meşhur Antep baklavasının tadına bakmadan ve yanınızda bir paket baklava almadan geri dönmeyin. Tıpkı bir dönemin sevilen dizisi Yabancı Damat’ta olduğu gibi Antepli baklava ustaları o küçük dükkanlarında hamurları özenle açar, ustalıkla servis ederler. Peki, Gaziantep’te baklava nerede yenir?

Koçak Baklava

gaziantep-te-baklava-nerede-yenir-

Antep’in en meşhur baklavacısı burası. Baklavaya bir sanat eseri edası ile yaklaşan meşhur Koçak Baklava, şehirde baklavanın en doğru adresi. Günün her saati kalabalık bir yer olduğundan, aceleniz varken değil de sakin bir zamanınızda gelmeyi deneyin.

Elmacı Pazarı Güllüğüoğlu 

gaziantep-te-baklava-nerede-yenir-2

Meşhur Güllüoğlu Baklavaları’na adını veren Elmacı Pazarı Güllüoğlu, Antep’te en lezzetli baklavaları yiyebileceğiniz yerlerden biri. 1871 yılına kadar dayanan tarihi, küçücük bir dükkandan büyük bir franchise sistemine dönüşen firma, kaymaklı, fıstıklı yaş baklava gibi farklı seçenekleri ile de hem mideye hem de göze hitap ediyor.

İmam Çağdaş

gaziantep-te-baklava-nerede-yenir-3

Gaziantep’in en eski ve köklü baklavacılarından biri olan İmam Çağdaş, bir lezzet geleneği olan baklavayı bugün de bir sanat olarak görmeye devam ediyor. Bir aile şirketi olarak hizmet veren İmam Çağdaş, Antep’te baklava nerede yenir? diyenler için önerebileceğimiz yerlerden.

Çulcuoğlu 

gaziantep-te-baklava-nerede-yenir-4

O  da baklavanın en iyi adreslerinden. Aynı zamanda şehrin en güzel restoranlarından biri olan Çulcuoğlu’nda lezzetli bir kebap sonrasında kapanışı Antep’in lezzetli baklavaları ile yapabilirsiniz.

Kubra

Bir cevap yazın