Antalya’da Gezilecek Yerler

Antalya’da Gezilecek Yerler

Türkiye’nin önemli turizm bölgelerinden biri olan Antalya, çok sayıda tarihi ve doğal güzelliğin bulunduğu bir şehir. Antik kentleri, plajları, doğası, koyları, farklı mimarileri, şelaleleri ve birbirinden güzel turistik beldeleri ile sadece yaz aylarında değil, yılın diğer mevsimlerinde de ziyaret edebileceğiniz Antalya’da gezilecek yerler hakkında bir yazı hazırladık… Şehrin her yeri tatile uygun olsa da bazı bölgeler çok daha fazla turist çekiyor. Kemer, Belek, Kaş, Side ve Manavgat ilçeleri onların başında geliyor.

Gezilecek yerleri ise şöyle sıralayabiliriz;

Kaleiçi

antalya-gezilecek-yerler-

Antalya’nın eski mimarisini yansıtan Kaleiçi, turizm cenneti olmasının yanı sıra, dünyada eşi benzerine rastlanmayan bir manzaraya da sahiptir. Kaleiçi’ndeki falez manzarasını ise kaçırmamanızı öneriyoruz.

Arykanda Ören Yeri 

antalya-gezilecek-yerler-2

Şehrin Fikine yakınlarındaki antik kenti olarak bilinen Arykanda Örenyeri, filolojik açıdan bakıldığında eski bir yerleşim yeri olduğu bilinmektedir. Onun dışında ilk yerleşimine dair bulgulara ulaşılamamıştır.

Aspendos

antalya-gezilecek-yerler-3

Şehre yolunuz düşerse, Aspendos’u görmeden geri dönmeyin. Roma Tiyatrosu’nun en güzel örneği olan Aspendos’un mimarisi Theodorus’tur.

Demre

antalya-gezilecek-yerler-4

Noel Baba’nın doğduğu yer olarak bilinen Demre’de Noel Baba adına yapılmış bir kilise de bulunuyor. Günümüzde ise müze olarak kullanılıyor. Bu belde, Antalya’ya gelen turistlerin uğrak noktalarından.

Gökbük Kanyonu

antalya-gezilecek-yerler-5

Antalya’da bulunan en güzel yerlerden biri olmasına rağmen hak ettiği ilgiyi görememiş ve keşfedilmeyi beklemektedir. Doğal güzelliğinin yanı sıra bu kanyon, doğa sporlarına da olanak sunuyor.

 

 

Kubra

Bir cevap yazın