Anneler Günü’nde Ne Yapılır?

Anneler Günü’nde Ne Yapılır?

Her yıl Mayıs ayının ikinci pazarında kutlanan Anneler Günü için annenize bir sürpriz yapmaya ne dersiniz? Herkes gibi klasik bir hediye almak yerine, onunla birlikte kaliteli ve keyifli vakit geçirebileceğiniz bir gün planlayabilirsiniz. İşte o özel günde annenizi mutlu edebileceğiniz birbirinden güzel aktivite ve program önerileri…

1)Kahvaltı 

anneler-gununde-ne-yapilir-

Eğer maddi olarak şu sıralar sıkışık durumdaysanız kahvaltıyı evde hazırlamayı da tercih edebilirsiniz. Ama havaların ısındığı Mayıs ayında, annenizi deniz kenarında güzel bir kahvaltıya götürmek kulağa çok daha iyi geliyor. Anneler Günü’nde mekanlar genellikle kalabalık olacağından, gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz.

2) Sinema

anneler-gununde-ne-yapilir-2

Annenizi güzel bir filme götürmeye ne dersiniz? Özellikle ailenizden uzakta yaşıyorsanız, o günü ona ayırdığınızı göstermek, birlikte bir şeyler paylaşmanız onu en pahalı hediyeden daha mutlu edecektir.

3) Kahve Keyfi 

anneler-gununde-ne-yapilir-3

Annenizle akşam üzeri bir kahve içmeye ne dersiniz? Kömür ateşinde ve bakır cezvelerde pişirilen o lezzetli Türk kahvesinin kokusu eşliğinde yapacağınız o sohbet unutulmaz olacak.

4) Piknik

anneler-gununde-ne-yapilir-4

Güzel bir bahçede ya da ormanlık bir alanda anneniz ve diğer aile bireyleri ile keyifli bir pikniğe ne dersiniz?

5) Adalar Ziyareti 

anneler-gununde-ne-yapilir-5

Özellikle İstanbul’da yaşayanlar için Büyükada ya da Heybeliada’ya bir tur sürprizi çok iyi bir seçenek. Anneler Günü’nde annenize sürpriz bir gün programlamayı düşünüyorsanız, programınıza adaları da dahil edebilirsiniz.

6) Bisiklet Kiralamak 

anneler-gununde-ne-yapilir-6

Eğer anneniz bisiklete binemeyecek kadar yaşlı değilse, o gün geldiğinde ona birlikte bisiklete binebileceğiniz bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. İstanbul’da olanlar için Caddebostan sahili ve diğer bisiklete binebileceğiniz yerlere de bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

7) Sergi Gezisi

anneler-gununde-ne-yapilir-7

Sanatsal bir Anneler Günü programına ne dersiniz? Bulunduğunuz şehrin farklı yerlerinde bulunan kültürel, sanatsal, tarihi sergilere giderek birlikte güzel vakit geçirebilirsiniz. Böylece annenize hem ekonomik hem de değerli bir hediye vermiş olacaksınız.

Kubra

Bir cevap yazın