Adana Portakal Çiçeği Festivali 2016

Adana Portakal Çiçeği Festivali 2016

Birkaç yıldır düzenleniyor olmasına rağmen büyük ilgi gören Portakal Çiçeği Festivali, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Nisan ayında gerçekleşecek. Sokaklarda rengarenk kostümler, eğlenceli danslar, yürüyüşler ile bu yıl da gerçekleştirilecek. Türkiye’nin ilk karnavalı olan Anada Portakal Çiçeği Festivali, geçtiğimiz yıl ülkenin farklı yerlerinden gelen konuklara ev sahipliği yapmış ve karnaval büyük bir coşku ile geçmişti. Bu yılda aynı coşkunun artarak devam etmesi bekleniyor.

Neden Adana Portakal Çiçeği Festivali?

adana-portakal-cicegi-festivali-2

Nisan ayında en keyifli şehirlerden biri olan Adana’nın bu aylarda sokaklarında kokan taze portakal kokusunu hissedebilirsiniz. “Nisan’da Adana’da” sloganı ile herkese seslenen festival, katılanların giydiği renkli ve eğlenceli kostümler ile keyifli anlara şahitlik ediyor. İlk kez 2013 yılında gerçekleştirilen festivale 15000 kişi katılmıştı.

adana-portakal-cicegi-festivali-3

Geçtiğimiz yıl ise karnavala katılanların sayısı 90.000’e ulaştı. Şehrin tüm sokakları ve caddelerine kadar yayılan bir eğlence ile katılımcılarına keyifli bir karnaval deneyimi yaşatan Portakal Çiçeği Festivali’ne; ünlü isimler de ilgi gösteriyor. 2015 yılında büyük ses getiren festival, yurt dışında bile ilgi gördü ve turist katılımcılara da ev sahipliği yaptı.

Adana Portakal Çiçeği Festivali Ne Zaman?

adana-portakal-cicegi-festivali-

Bu yıl 8 Nisan ile 10 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan festivalde yapılan yürüyüşün yanı sıra; gerçekleştirilen sergi gibi sanatsal faaliyetler ve ünlü şarkıcıların verdiği konserler de büyük ilgi görüyor. Festival, turizm şirketlerinin de ilgisini çekti ve bu yıl festival döneminde şehre turların düzenlenmesi bekleniyor.

adana-portakal-cicegi-festivali-4 adana-portakal-cicegi-festivali-5 adana-portakal-cicegi-festivali-6 adana-portakal-cicegi-festivali-7 adana-portakal-cicegi-festivali-8

Kubra

Bir cevap yazın