Abant Tatili Yapmanız İçin 5 Neden

Abant Tatili Yapmanız İçin 5 Neden

Kısa bir hafta sonu kaçamağına ne dersiniz? Günübirlik ya da 2 gece 3 gün olarak yapılan turlara katılabileceğiniz gibi, eşinizle birlikte arabaya atlayıp Abant’ın yolunu tutabilir ve keyifli bir gezi, huzurlu bir tatil yapabilirsiniz. İşte Abant tatili yapmanız için 5 neden…

1) Doğal Güzelliği 

abant-ta-ne-yapilir-5

Herkes tarafından bilinen doğal güzelliği ile Abant gölünün etrafındaki banklardan birine oturarak bölgenin güzelliğinin ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Burada içinize çekeceğiniz temiz hava adeta başınızı döndürecek.

2) Gezilecek Yerleri

abant-ta-ne-yapilir-4

Abant’ta gezip görebileceğiniz bir çok yer var. Onlar arasında; Sinekli Yaylası, Yedigöller Milli Parkı, Örmeci Yaylası, Güzeldere Şelalesi ve Samandere Şelalesi gibi doğal ve tarihi yapılar yer alıyor.

3) Yamaç Paraşütü

abant-ta-ne-yapilir-3

Abant’a gidecekseniz yamaç paraşütü yapmadan geri dönmeyin. Günübirlik bir gezi ya da kısa bir haftasonu tatilini daha keyifli hale getireceğinden emin olabilirsiniz.

4) Sucuk Ekmek ve Lezzetli Yemekler

abant-ta-ne-yapilir-

Her yerin kendine has bir lezzeti bulunur. Abant’a gelenler ise yol kenarlarında mangalda yapılan sucuk ekmek ziyafetinin müdavimi oluyor. Daha farklı alternatifler arıyorsanız burada ayrıca; Bolu beyi kebabı, Mengen pilavı, kabaklı gözleme ve Alabalık gibi deniz mahsullerinin tadına da bakabilirsiniz.

5) Doğal Yaşam Müzesi

abant-ta-ne-yapilir-2

Ahşap bir mimariye sahip olan Abant Doğal Yaşam Müzesi’nde bölgenin bitkileri, çiçekleri ve hayvanlarını görebilir bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Ekstra bir önerimiz daha var; 

Serpme Köy Kahvaltısı

abant-ta-ne-yapilir-

İstanbul’da pazar günü yapılacak bir şey bulamıyorsanız, Cumartesi gecesinden yola çıkarak sabah Abant’ın meşhur serpme köy kahvaltısının tadını çıkarabilirsiniz. Günün geri kalanında ise sizi macera dolu yamaç paraşütü, müze ziyareti, temiz hava ve bol oksijen bekliyor.

Kubra

Bir cevap yazın